Winter 2009 - 2010 Season
[Schedule]  [Standings]  [Playoffs]  [Enter Scores]  [Teams]  [Locations]   
Schedule
for Week 45 in 2009
[<<Previous] [Weekly List] [Next>>]
Time Visitor Score Home Score Arena Actions
Regular Season
Monday, November 2
8:15 PM Sh*t Hawks 2 Ice Caps 6 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Venom 1 Blitzkrieg Hockey 7 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM North End Knives 4 Deacon Brodies 2 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Bears 5 Hotwings 4 Oak Bluff Rec Ctr (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Berrydale Certigard 1 Bulldogs 3 River Heights (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Soul Stalkers 1 Shockers 8 Wpg. Winter Club (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Young Guns II 2 Team 420 5 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Ness Stars 4 Bulls Hockey 3 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
Tuesday, November 3
8:00 PM Manthers 7 Barley Kings 1 Bertrand (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Venom 3 Donkey Punch 11 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Carvemeisters 5 Olympians 0 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Cougar Bait 7 Native Canadians 7 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Jokers 1 Kern Hill Wings 4 East St. Paul (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Uncle Bucks 5 Dirty Bird 4 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
Wednesday, November 4
8:15 PM Ness Stars 3 Soul Stalkers 5 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Three Nations Stars 10 Java 8 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM South End Storm 4 Komets 4 Century Arena (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Steelers 0 Rangers 5 Old Ex (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Warriors 3 Soggy Bottom Boys 5 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Snipers 3 Team 420 4 East St. Paul (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Dandy Lions 2 Hotwings 5 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Woody's 0 Woodies 6 Silverstone (View Score)
(Game Sheet)
Thursday, November 5
8:00 PM Jet Hawks 3 Milner Ridge Sporadicators 4 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Transcona Grinders 6 Bullets 3 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Wizards 7 Garage Masters Ducks 3 Sam Southern (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Bulldogs Blue 4 402 Bears 3 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM North End Hockey Club 0 Jokers 3 Gateway Red (View Score)
(Game Sheet)
Friday, November 6
6:00 PM Lagers Hockey 3 Sorrentos 3 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
6:45 PM Renegades 0 Warrens Corner 2 Bertrand (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:15 PM Deacon Brodies 3 Ambassadors 7 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Stray Cats 5 Ice Dawgs 1 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Dirty South 3 Transcona Rookies 5 East End # 1 (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Blitzkrieg Hockey 0 Chicken Hawks 10 Bertrand (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Shockers 1 Bulls Hockey 6 Roland Michener (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Berrydale Certigard 4 Bulldogs Blue 4 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Uncle Bucks 8 Generators 1 East End #2 (View Score)
(Game Sheet)
Saturday, November 7
12:30 PM Hawks 2 Winnipeg Devils 3 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
2:30 PM Olympians 4 Hang Em High 7 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
3:45 PM Silver Bullets 3 Fighting Saints 4 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
5:30 PM Kern Hill Wings 5 North End Hockey Club 2 Old Ex (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
6:15 PM Alouettes 3 Road Warriors 0 Billy Mosienko (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
6:15 PM Blades of Steel 6 Venom 4 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:30 PM Winnipeg Rifles 4 Ness Stars 4 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
8:00 PM 402 Bears 11 Komets 2 Glenwood C.C. (View Score)
(Game Sheet)
8:30 PM Bulldogs 5 N. K. Army 2 Terry Sawchuk (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
8:45 PM Lucky Punch 5 Jokers 4 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM For Serious 7 Fighting Catfish 0 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM EMO 2 Falcons 4 St. Vital (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Transcona Grinders 6 Feasant Pluckers 6 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM South End Storm 4 Barley Kings 4 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
Sunday, November 8
3:55 PM Feasant Pluckers 4 Warriors 2 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
5:10 PM Fort Rouge H. C. 6 Uncle Bucks 4 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
6:00 PM E K Leafs 4 EMO 3 Oakbank Arena (View Score)
(Game Sheet)
6:15 PM Native Canadians 7 Stray Cats 9 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
6:15 PM Ambassadors 7 Woody's 5 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:30 PM Spiders 8 Ice Dawgs 2 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:30 PM Rangers 4 Carvemeisters 4 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:45 PM Donkey Punch 4 Garage Masters Ducks 3 Maples Rec Centre (View Score)
(Game Sheet)
8:45 PM Jet Hawks 3 For Serious 4 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
8:55 PM Blades of Steel 8 Silver Bullets 2 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Blitzkrieg Hockey 1 3CP1 3 Bertrand (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Manthers 4 South End Storm 5 East End #2 (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Dandy Lions 4 Dirty Bird 6 Maginot (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Wizards 5 Chicken Hawks 3 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM North End Knives 5 Young Guns II 2 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Road Warriors 6 Berrydale Certigard 8 Sam Southern (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Generators 5 Bears 14 Southdale East (View Score)
(Game Sheet)
10:10 PM Steelers 2 Bulldogs Blue 5 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)