Winter 2009 - 2010 Season
[Schedule]  [Standings]  [Playoffs]  [Enter Scores]  [Teams]  [Locations]   
Schedule
for Week 47 in 2009
[<<Previous] [Weekly List] [Next>>]
Time Visitor Score Home Score Arena Actions
Regular Season
Monday, November 16
8:15 PM Three Nations Stars 0 Ice Caps 7 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Bulldogs 1 Woody's 4 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Bullets 3 Feasant Pluckers 5 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Lucky Punch 4 Bears 4 Oak Bluff Rec Ctr (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Snipers 4 Winnipeg Rifles 4 River Heights (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Steelers 5 Shockers 4 Wpg. Winter Club (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM N. K. Army 6 402 Bears 2 Civic Centre (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Stray Cats 8 Cougar Bait 3 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Rangers 0 Bulls Hockey 6 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
Tuesday, November 17
8:00 PM Berrydale Certigard 1 Barley Kings 4 Bertrand (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Road Warriors 4 Komets 4 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Carvemeisters 3 Olympians 1 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Jet Hawks 2 Native Canadians 4 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Fort Rouge H. C. 5 Kern Hill Wings 4 East St. Paul (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Milner Ridge Sporadicators 3 Ice Dawgs 2 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
Wednesday, November 18
8:15 PM Hang Em High 3 Soul Stalkers 3 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Falcons 2 Java 7 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Fighting Saints 3 Donkey Punch 2 Century Arena (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Team 420 4 Rangers 3 Old Ex (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Renegades 4 Soggy Bottom Boys 4 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Ness Stars 4 Steelers 4 East St. Paul (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Jokers 6 Dandy Lions 3 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM North End Knives 5 Woodies 5 Silverstone (View Score)
(Game Sheet)
Thursday, November 19
8:00 PM Spiders 6 Milner Ridge Sporadicators 4 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Warriors 3 Bullets 1 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Garage Masters Ducks 2 Wizards 7 Sam Southern (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM EMO 9 Sh*t Hawks 3 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Red Army 3 E K Leafs 9 Gateway Red (View Score)
(Game Sheet)
Friday, November 20
6:00 PM Lagers Hockey 3 Sorrentos 3 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
6:45 PM Bears 5 Dirty Bird 3 Bertrand (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:15 PM Bulldogs 1 Ambassadors 1 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM For Serious 5 Ice Dawgs 1 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Warrens Corner 3 Transcona Rookies 7 East End # 1 (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Blitzkrieg Hockey 1 Chicken Hawks 6 Bertrand (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Renegades 2 Transcona Grinders 7 Roland Michener (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Alouettes 8 Road Warriors 4 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Uncle Bucks 12 Generators 4 East End #2 (View Score)
(Game Sheet)
Saturday, November 21
12:30 PM 402 Bears 7 Hawks 3 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
2:30 PM Shockers 4 Hang Em High 3 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
3:45 PM Blades of Steel 6 Fighting Saints 5 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
5:00 PM North End Knives 5 Bulldogs 4 Billy Mosienko (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
5:30 PM Hotwings 2 North End Hockey Club 2 Old Ex (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
6:15 PM Soggy Bottom Boys 4 Dirty South 5 Billy Mosienko (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
6:15 PM Blitzkrieg Hockey 7 Venom 5 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:30 PM Manthers 1 N. K. Army 3 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
8:00 PM Ambassadors 6 Winnipeg Devils 3 Glenwood C.C. (View Score)
(Game Sheet)
8:30 PM 3CP1 2 Donkey Punch 4 Terry Sawchuk (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
8:45 PM Jet Hawks 3 For Serious 1 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
8:45 PM Fort Rouge H. C. 4 Dirty Bird 8 Silverstone (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Cougar Bait 5 Fighting Catfish 0 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Three Nations Stars 5 Falcons 3 St. Vital (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Dandy Lions 2 Lucky Punch 11 Glenwood C.C. (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Garage Masters Ducks 5 Silver Bullets 2 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Bulls Hockey 3 Ness Stars 7 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
Sunday, November 22
4:20 PM Bulldogs Blue 4 Winnipeg Rifles 4 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
5:30 PM North End Hockey Club 1 Uncle Bucks 4 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
6:00 PM Red Army 6 EMO 4 Oakbank Arena (View Score)
(Game Sheet)
6:15 PM Milner Ridge Sporadicators 2 Stray Cats 7 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
6:15 PM Venom 1 Donkey Punch 3 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:30 PM Fighting Catfish 4 Spiders 6 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:30 PM Snipers 2 Carvemeisters 4 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
8:45 PM Winnipeg Devils 2 Woody's 1 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Soul Stalkers 3 Team 420 3 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Chicken Hawks 3 3CP1 6 Bertrand (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Komets 0 South End Storm 9 East End #2 (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Ice Dawgs 4 Jet Hawks 2 Maginot (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Generators 3 Kern Hill Wings 10 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Sorrentos 4 Young Guns II 3 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Deacon Brodies 3 Berrydale Certigard 5 Sam Southern (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Jokers 2 Lucky Punch 2 Southdale East (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Barley Kings 1 Alouettes 4 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)