Winter 2009 - 2010 Season
[Schedule]  [Standings]  [Playoffs]  [Enter Scores]  [Teams]  [Locations]   
Schedule
for Week 49 in 2009
[<<Previous] [Weekly List] [Next>>]
Time Visitor Score Home Score Arena Actions
Regular Season
Monday, November 30
8:15 PM EMO 4 Ice Caps 7 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Bullets 6 Renegades 6 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Red Army 1 Three Nations Stars 0 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Uncle Bucks 4 Bears 5 Oak Bluff Rec Ctr (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Dirty South 8 Transcona Grinders 7 River Heights (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Team 420 2 Shockers 0 Wpg. Winter Club (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Berrydale Certigard 2 402 Bears 5 Civic Centre (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Jet Hawks 5 Cougar Bait 6 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
Tuesday, December 1
8:00 PM Deacon Brodies 3 Barley Kings 3 Bertrand (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
8:00 PM Hawks 7 Komets 4 Wayne Fleming Arena (Max Bell) (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Transcona Rookies 0 Feasant Pluckers 7 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Road Warriors 3 Manthers 9 Wayne Fleming Arena (Max Bell) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Winnipeg Rifles 2 Olympians 2 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM For Serious 4 Native Canadians 5 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Lucky Punch 5 Kern Hill Wings 2 East St. Paul (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Young Guns II 6 Lagers Hockey 8 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
Wednesday, December 2
8:15 PM Snipers 2 Soul Stalkers 7 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
8:45 PM Warrens Corner 1 Feasant Pluckers 2 Wayne Fleming Arena (Max Bell) (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Ice Caps 9 Java 3 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Blitzkrieg Hockey 7 Donkey Punch 3 Century Arena (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Bulldogs Blue 6 Rangers 7 Old Ex (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Warriors 2 Soggy Bottom Boys 3 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Berrydale Certigard 1 Alouettes 6 Wayne Fleming Arena (Max Bell) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Bulls Hockey 1 Steelers 4 East St. Paul (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Hotwings 5 Dandy Lions 2 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Sorrentos 3 Woodies 5 Silverstone (View Score)
(Game Sheet)
Thursday, December 3
8:00 PM Spiders 3 Milner Ridge Sporadicators 6 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
8:15 PM Berrydale Certigard 1 Manthers 4 Wayne Fleming Arena (Max Bell) (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Transcona Rookies 5 Bullets 1 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM 3CP1 3 Wizards 6 Sam Southern (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Dirty South 2 Renegades 7 Wayne Fleming Arena (Max Bell) (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Three Nations Stars 9 Sh*t Hawks 9 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM EMO 1 E K Leafs 10 Gateway Red (View Score)
(Game Sheet)
Friday, December 4
6:00 PM Bulldogs 1 Sorrentos 5 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
6:45 PM Warriors 2 Warrens Corner 2 Bertrand (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:15 PM Lagers Hockey 2 Ambassadors 8 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Stray Cats 5 Ice Dawgs 5 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM 402 Bears 4 N. K. Army 10 East End # 1 (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Fighting Saints 6 Chicken Hawks 10 Bertrand (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Soggy Bottom Boys 3 Transcona Grinders 1 Roland Michener (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Steelers 3 Rangers 3 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Dirty Bird 8 Generators 1 East End #2 (View Score)
(Game Sheet)
Saturday, December 5
12:30 PM Road Warriors 1 Hawks 5 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
1:00 PM Jokers 1 Hotwings 7 Maples Rec Centre (View Score)
(Game Sheet)
2:15 PM Bears 5 Kern Hill Wings 4 Maples Rec Centre (View Score)
(Game Sheet)
2:30 PM Winnipeg Rifles 5 Hang Em High 4 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
3:45 PM Garage Masters Ducks 6 Fighting Saints 4 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
5:00 PM Woody's 3 Bulldogs 3 Billy Mosienko (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
5:30 PM Dandy Lions 3 North End Hockey Club 1 Old Ex (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
6:15 PM South End Storm 4 Alouettes 9 Billy Mosienko (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
6:15 PM Donkey Punch 5 Venom 6 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:30 PM Shockers 3 Ness Stars 2 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
8:00 PM Komets 1 Manthers 0 Glenwood C.C. (View Score)
(Game Sheet)
8:30 PM Blades of Steel 3 Blitzkrieg Hockey 5 Terry Sawchuk (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
8:45 PM Lucky Punch 5 Fort Rouge H. C. 0 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Jet Hawks 4 Fighting Catfish 4 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Red Army 8 Falcons 1 St. Vital (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Young Guns II 3 Winnipeg Devils 5 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
Sunday, December 6
4:20 PM Transcona Grinders 4 Warriors 7 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
5:30 PM Bulls Hockey 2 Winnipeg Rifles 4 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
6:00 PM Three Nations Stars 6 EMO 3 Oakbank Arena (View Score)
(Game Sheet)
6:15 PM Cougar Bait 2 For Serious 2 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
6:15 PM Jokers 4 Uncle Bucks 2 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:30 PM Stray Cats 7 Spiders 7 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:30 PM Team 420 4 Carvemeisters 1 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
8:45 PM Ice Caps 3 Red Army 2 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Ambassadors 6 North End Knives 10 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Blades of Steel 5 3CP1 1 Bertrand (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Deacon Brodies 2 N. K. Army 11 East End #2 (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Native Canadians 1 Jet Hawks 0 Maginot (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Warrens Corner 5 Dirty South 6 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Woodies 5 Young Guns II 4 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM South End Storm 10 Berrydale Certigard 6 Sam Southern (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Steelers 4 Soul Stalkers 2 Southdale East (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Hotwings 6 Dirty Bird 1 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)