Winter 2009 - 2010 Season
[Schedule]  [Standings]  [Playoffs]  [Enter Scores]  [Teams]  [Locations]   
Schedule
for Week 50 in 2009
[<<Previous] [Weekly List] [Next>>]
Time Visitor Score Home Score Arena Actions
Regular Season
Monday, December 7
7:30 PM Lagers Hockey 9 Woody's 3 Wayne Fleming Arena (Max Bell) (View Score)
(Game Sheet)
8:15 PM E K Leafs 3 Ice Caps 8 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
8:45 PM Transcona Rookies 4 Renegades 9 Wayne Fleming Arena (Max Bell) (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Chicken Hawks 6 Donkey Punch 4 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Generators 5 Dandy Lions 1 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Fort Rouge H. C. 6 Bears 9 Oak Bluff Rec Ctr (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Venom 4 Garage Masters Ducks 5 River Heights (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Carvemeisters 2 Shockers 3 Wpg. Winter Club (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Barley Kings 4 402 Bears 4 Civic Centre (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Bulldogs Blue 7 Snipers 3 Wayne Fleming Arena (Max Bell) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Milner Ridge Sporadicators 5 Cougar Bait 3 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Hang Em High 5 Bulls Hockey 2 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
Tuesday, December 8
8:00 PM Manthers 8 Barley Kings 5 Bertrand (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
8:45 PM Sh*t Hawks 5 Red Army 7 Wayne Fleming Arena (Max Bell) (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Team 420 2 Bulldogs Blue 1 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Fighting Saints 3 Blitzkrieg Hockey 5 Wayne Fleming Arena (Max Bell) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Ness Stars 4 Olympians 1 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Ice Dawgs 2 Native Canadians 4 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Hotwings 3 Kern Hill Wings 0 East St. Paul (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Dirty Bird 3 Jokers 6 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
Wednesday, December 9
8:15 PM Shockers 10 Soul Stalkers 5 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
8:30 PM Spiders 0 For Serious 6 Wayne Fleming Arena (Max Bell) (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM EMO 6 Java 2 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Donkey Punch 4 Blades of Steel 4 Century Arena (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Olympians 2 Rangers 6 Old Ex (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Feasant Pluckers 6 Soggy Bottom Boys 1 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Bulldogs 4 Winnipeg Devils 4 Wayne Fleming Arena (Max Bell) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Falcons 5 Three Nations Stars 3 River East (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Hawks 3 Deacon Brodies 2 East St. Paul (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Uncle Bucks 8 Dandy Lions 0 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Woody's 3 Woodies 7 Silverstone (View Score)
(Game Sheet)
Thursday, December 10
8:00 PM N. K. Army 6 Alouettes 2 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
8:30 PM Feasant Pluckers 7 Renegades 2 Wayne Fleming Arena (Max Bell) (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM North End Hockey Club 2 Fort Rouge H. C. 7 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Garage Masters Ducks 3 Wizards 1 Sam Southern (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM North End Knives 9 Lagers Hockey 3 Wayne Fleming Arena (Max Bell) (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Komets 6 Berrydale Certigard 6 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Java 3 E K Leafs 4 Gateway Red (View Score)
(Game Sheet)
Friday, December 11
6:00 PM Winnipeg Devils 2 Sorrentos 4 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
6:45 PM Bullets 5 Warrens Corner 1 Bertrand (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:15 PM Young Guns II 0 Ambassadors 4 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Fighting Catfish 2 Ice Dawgs 4 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Transcona Grinders 6 Transcona Rookies 6 East End # 1 (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM 3CP1 1 Blades of Steel 1 Bertrand (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Soul Stalkers 2 Winnipeg Rifles 3 Roland Michener (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM South End Storm 11 Road Warriors 4 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Lucky Punch 3 Generators 4 East End #2 (View Score)
(Game Sheet)
Saturday, December 12
12:30 PM Barley Kings 5 Hawks 3 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
2:30 PM Bulldogs Blue 9 Hang Em High 8 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
3:45 PM Donkey Punch 6 Fighting Saints 1 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
5:00 PM Woodies 6 Bulldogs 3 Billy Mosienko (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
5:30 PM Dirty Bird 1 North End Hockey Club 7 Old Ex (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
6:15 PM 402 Bears 3 Alouettes 5 Billy Mosienko (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
6:15 PM Wizards 7 Venom 5 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:30 PM Snipers 4 Ness Stars 6 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
8:00 PM Komets 2 Road Warriors 2 Glenwood C.C. (View Score)
(Game Sheet)
8:30 PM Blitzkrieg Hockey 8 Garage Masters Ducks 2 Terry Sawchuk (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
8:45 PM Milner Ridge Sporadicators 4 Fighting Catfish 4 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Spiders 4 Jet Hawks 0 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Sh*t Hawks 11 Falcons 6 St. Vital (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Chicken Hawks 3 Silver Bullets 3 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM N. K. Army 3 Manthers 1 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
Sunday, December 13
4:20 PM Warrens Corner 4 Warriors 3 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
5:30 PM Kern Hill Wings 3 Uncle Bucks 5 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
6:00 PM Falcons 4 EMO 3 Oakbank Arena (View Score)
(Game Sheet)
6:15 PM Milner Ridge Sporadicators 7 Stray Cats 3 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
6:15 PM North End Hockey Club 2 Dandy Lions 3 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:30 PM Native Canadians 9 Spiders 8 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:30 PM Soul Stalkers 2 Carvemeisters 2 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
8:45 PM Ambassadors 10 Woody's 2 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Fort Rouge H. C. 1 Hotwings 3 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Silver Bullets 1 3CP1 8 Bertrand (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Deacon Brodies 3 South End Storm 6 East End #2 (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Cougar Bait 3 Jet Hawks 5 Maginot (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Wizards 3 Chicken Hawks 0 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM North End Knives 7 Young Guns II 4 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM N. K. Army 5 Berrydale Certigard 3 Sam Southern (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Hang Em High 6 Snipers 2 Southdale East (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Bulls Hockey 1 Bulldogs Blue 5 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)