Winter 2009 - 2010 Season
[Schedule]  [Standings]  [Playoffs]  [Enter Scores]  [Teams]  [Locations]   
Schedule
for Week 9 in 2010
[<<Previous] [Weekly List] [Next>>]
Time Visitor Score Home Score Arena Actions
Regular Season
Monday, February 22
8:15 PM Red Army 4 Ice Caps 7 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Winnipeg Devils 3 Road Warriors 0 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Alouettes 2 Snipers 4 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Blitzkrieg Hockey 6 Dirty Bird 5 Oak Bluff Rec Ctr (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Warrens Corner 6 Warriors 4 River Heights (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Fighting Saints 2 Shockers 7 Wpg. Winter Club (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Komets 2 402 Bears 11 Civic Centre (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Milner Ridge Sporadicators 5 Cougar Bait 0 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Silver Bullets 1 Bulls Hockey 1 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
Tuesday, February 23
8:45 PM 402 Bears 6 Barley Kings 2 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM South End Storm 2 Young Guns II 4 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Bulldogs 2 Olympians 2 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Feasant Pluckers 10 Native Canadians 1 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Uncle Bucks 8 Kern Hill Wings 3 East St. Paul (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM North End Hockey Club 3 Bears 2 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
Wednesday, February 24
8:15 PM Winnipeg Rifles 1 Soul Stalkers 1 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Bears 4 Fighting Catfish 3 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Chicken Hawks 8 Donkey Punch 10 Century Arena (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Renegades 6 Soggy Bottom Boys 2 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:32 PM Bulldogs Blue 5 Rangers 6 Old Ex (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Ness Stars 6 Steelers 2 East St. Paul (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Lucky Punch 5 Fort Rouge H. C. 5 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Lagers Hockey 3 Woodies 3 Silverstone (View Score)
(Game Sheet)
Thursday, February 25
8:00 PM Spiders 2 Milner Ridge Sporadicators 8 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM For Serious 5 Bullets 5 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Blades of Steel 5 Wizards 4 Sam Southern (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Berrydale Certigard 5 Road Warriors 4 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Falcons 3 Transcona Grinders 2 Gateway Red (View Score)
(Game Sheet)
Friday, February 26
6:00 PM Manthers 5 Sorrentos 6 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
6:45 PM Dirty South 6 Warrens Corner 2 Bertrand (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:15 PM N. K. Army 2 Ambassadors 9 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Jet Hawks 2 Ice Dawgs 4 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Renegades 2 Transcona Rookies 1 East End # 1 (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Garage Masters Ducks 4 Chicken Hawks 3 Bertrand (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Lucky Punch 5 Bears 1 Roland Michener (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Steelers 6 Rangers 4 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Venom 9 3CP1 4 East End #2 (View Score)
(Game Sheet)
Saturday, February 27
12:30 PM Road Warriors 7 Hawks 5 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
2:30 PM Silver Bullets 2 Hang Em High 1 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
3:45 PM Bulldogs Blue 7 Fighting Saints 5 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
5:00 PM Manthers 9 Bulldogs 7 Billy Mosienko (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
5:30 PM Dirty Bird 3 North End Hockey Club 3 Old Ex (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
6:15 PM Deacon Brodies 2 Winnipeg Devils 8 Billy Mosienko (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
6:15 PM Donkey Punch 9 Venom 3 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:30 PM Sorrentos 1 North End Knives 6 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
8:00 PM Barley Kings 2 South End Storm 4 Glenwood C.C. (View Score)
(Game Sheet)
8:30 PM Kern Hill Wings 4 Blitzkrieg Hockey 4 Terry Sawchuk (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
8:45 PM Uncle Bucks 3 Lucky Punch 3 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Hotwings 5 Fighting Catfish 1 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Shockers 1 Carvemeisters 5 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM N. K. Army 4 Alouettes 9 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
Sunday, February 28
6:15 PM For Serious 4 Stray Cats 6 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
7:30 PM Jet Hawks 6 Spiders 5 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
8:45 PM Lagers Hockey 2 Woody's 7 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
Playoffs
9:00 PM Transcona Grinders 5 Warriors 5 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM 3CP1 2 Blades of Steel 4 Bertrand (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Falcons 1 Feasant Pluckers 4 Maginot (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Ness Stars 5 Bulls Hockey 1 River East (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
Regular Season
9:45 PM Generators 1 Team 420 5 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Winnipeg Devils 2 Young Guns II 3 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Komets 2 Berrydale Certigard 8 Sam Southern (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Bears 6 Blitzkrieg Hockey 4 Southdale East (View Score)
(Game Sheet)
Playoffs
10:15 PM Silver Bullets 3 Soul Stalkers 1 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)