Winter 2006 - 2007 Season
[Schedule]  [Standings]  [Playoffs]  [Enter Scores]  [Teams]  [Locations]   
Schedule
for Week 43 in 2006
[<<Previous] [Weekly List] [Next>>]
Time Visitor Score Home Score Arena Actions
Regular Season
Monday, October 16
7:50 PM Hang Em High 0 Winnipeg Rifles 8 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Nordiques 2 Ice Caps 7 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Alley Cats 9 AMC Bears 6 River Heights (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Woodies 2 Shockers 3 Wpg. Winter Club (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Ambassadors 6 402 Bears 4 Civic Centre (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
Tuesday, October 17
8:30 PM Bounty Hunters 3 Barley Kings 6 Bertrand (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Winnipeg Devils 4 Olympians 3 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Java 3 Kern Hill Wings 2 East St. Paul (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Pyramid Audio Blues 9 Silver Bullets 1 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Home Wreckers 5 E.K. Leafs 3 Gateway (View Score)
(Game Sheet)
Wednesday, October 18
8:15 PM Choir Boys 7 Soul Stalkers 2 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Half Cut 3 Rangers 5 Old Ex (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Chicken Hawks 0 Soggy Bottom Boys 1 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Generators 4 Steelers 4 East St. Paul (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM North Kildonan Army 4 Woodies 3 Silverstone (View Score)
(Game Sheet)
Thursday, October 19
8:00 PM Nordiques 6 Three Nations Stars 2 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM North End Hockey Club 7 Wizards 5 Sam Southern (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Ice Caps 2 Cougar Bait 4 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Soggy Bottom Boys 9 Bullets 2 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
Friday, October 20
6:00 PM Soul Stalkers 9 Sorrentos 2 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
6:45 PM Stray Cats 8 Warren's Corner 6 Bertrand (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:15 PM Bulldogs 3 Ambassadors 2 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Fighting Saints 3 Ice Dawgs 1 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Home Wreckers 7 Transcona Rookies 3 East End # 1 (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM AMC Bears 3 Transcona Grinders 4 Roland Michener (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM South End Storm 2 Chiefs 2 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Bullets 0 Generators 3 East End #2 (View Score)
(Game Sheet)
Saturday, October 21
12:30 PM Chiefs 2 Hawks 5 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
2:30 PM Woody's 1 Hang Em High 4 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
4:15 PM Half Cut 5 North End Hockey Club 5 Old Ex (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
6:00 PM Winnipeg Dynamo 1 Pyramid Audio Blues 9 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
6:15 PM Rangers 5 Venom 5 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:30 PM St. Vitalcoholics 3 Bounty Hunters 4 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
8:45 PM Spiders 7 Ness Stars 2 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
8:45 PM Fighting Saints 7 Winnipeg Devils 7 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Ice Caps 9 Falcons 2 St. Vital (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Wizards 6 Silver Bullets 7 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM 402 Bears 1 Bulldogs 4 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
Sunday, October 22
6:15 PM Java 4 Stray Cats 4 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
6:15 PM Winnipeg Devils 2 Brahma Bulls 1 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:30 PM Generators 6 Spiders 4 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:30 PM Olympians 4 Carvemeisters 3 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
8:45 PM Ice Dawgs 7 Woody's 4 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Hawks 6 South End Storm 3 East End # 1 (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Ambassadors 5 North Kildonan Army 2 Maginot (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Nordiques 3 Home Wreckers 3 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
9:50 PM Kern Hill Wings 4 West Side Warriors 2 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM St. Vitalcoholics 3 Young Guns II 4 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Falcons 3 Three Nations Stars 3 Charles A. Barbour "Grant Park" (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Bounty Hunters 5 George's Burgers 1 Sam Southern (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Ness Stars 1 Lucky Punch 6 Southdale East (View Score)
(Game Sheet)