Winter 2006 - 2007 Season
[Schedule]  [Standings]  [Playoffs]  [Enter Scores]  [Teams]  [Locations]   
Schedule
for Week 46 in 2006
[<<Previous] [Weekly List] [Next>>]
Time Visitor Score Home Score Arena Actions
Regular Season
Monday, November 6
7:50 PM Winnipeg Devils 2 Winnipeg Rifles 5 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM South End Storm 3 Woodies 8 Oak Bluff Rec Ctr (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Nordiques 0 Ice Caps 4 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Bounty Hunters 4 St. Vitalcoholics 1 River Heights (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Choir Boys 2 Shockers 5 Wpg. Winter Club (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Ness Stars 7 402 Bears 6 Civic Centre (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Lucky Punch 4 Chicken Hawks 6 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
Tuesday, November 7
8:30 PM Sorrentos 4 Barley Kings 2 Bertrand (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Hang Em High 6 Olympians 4 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Half Cut 7 Kern Hill Wings 1 East St. Paul (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Woody's 7 Bulldogs 4 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Alley Cats 5 E.K. Leafs 3 Gateway (View Score)
(Game Sheet)
Wednesday, November 8
7:50 PM Falcons 5 Java 3 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
8:15 PM Ambassadors 5 Soul Stalkers 3 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Winnipeg Dynamo 7 Rangers 4 Old Ex (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Transcona Grinders 5 Soggy Bottom Boys 6 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Pyramid Audio Blues 8 Steelers 5 East St. Paul (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Chiefs 5 Woodies 8 Silverstone (View Score)
(Game Sheet)
Thursday, November 9
8:00 PM Venom 4 Fighting Saints 1 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Ness Stars 3 Wizards 7 Sam Southern (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Three Nations Stars 8 Cougar Bait 1 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM North End Hockey Club 8 Bullets 3 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
Friday, November 10
6:00 PM George's Burgers 2 Sorrentos 5 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
6:45 PM Warren's Corner 7 Half Cut 9 Bertrand (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:15 PM Shockers 6 Ambassadors 2 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Ice Dawgs 3 Brahma Bulls 2 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Stray Cats 7 Transcona Rookies 5 East End # 1 (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM West Side Warriors 3 Transcona Grinders 5 Roland Michener (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Hawks 4 Chiefs 2 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Bullets 4 Generators 2 East End #2 (View Score)
(Game Sheet)
Sunday, November 12
6:15 PM Falcons 4 Stray Cats 2 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
6:15 PM Hang Em High 4 Brahma Bulls 5 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:30 PM Generators 6 Spiders 1 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:30 PM Olympians 2 Carvemeisters 4 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
8:45 PM Soul Stalkers 3 Woody's 3 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Barley Kings 7 South End Storm 4 East End # 1 (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Ness Stars 9 North Kildonan Army 2 Maginot (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Nordiques 7 Home Wreckers 2 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
9:50 PM Kern Hill Wings 1 West Side Warriors 5 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM St. Vitalcoholics 2 Bounty Hunters 1 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Alley Cats 3 Three Nations Stars 5 Charles A. Barbour "Grant Park" (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Woodies 4 George's Burgers 5 Sam Southern (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Ambassadors 3 Choir Boys 2 Southdale East (View Score)
(Game Sheet)