Winter 2006 - 2007 Season
[Schedule]  [Standings]  [Playoffs]  [Enter Scores]  [Teams]  [Locations]   
Schedule
for Week 48 in 2006
[<<Previous] [Weekly List] [Next>>]
Time Visitor Score Home Score Arena Actions
Regular Season
Monday, November 20
7:50 PM Venom 3 Silver Bullets 2 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Brahma Bulls 2 Fighting Saints 1 Oak Bluff Rec Ctr (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM E.K. Leafs 6 Ice Caps 12 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Home Wreckers 7 Alley Cats 4 River Heights (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Bulldogs 3 Shockers 5 Wpg. Winter Club (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Choir Boys 7 402 Bears 3 Civic Centre (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Rangers 5 Chicken Hawks 4 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
Tuesday, November 21
8:30 PM George's Burgers 2 Barley Kings 7 Bertrand (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Winnipeg Devils 5 Olympians 5 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Transcona Grinders 7 Kern Hill Wings 4 East St. Paul (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Hang Em High 3 Winnipeg Rifles 9 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Three Nations Stars 10 E.K. Leafs 3 Gateway (View Score)
(Game Sheet)
Wednesday, November 22
7:50 PM Cougar Bait 6 Java 3 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
8:15 PM Wizards 4 Soul Stalkers 8 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Spiders 7 Rangers 8 Old Ex (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Stray Cats 4 Soggy Bottom Boys 3 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Generators 6 Steelers 2 East St. Paul (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Bounty Hunters 3 Woodies 5 Silverstone (View Score)
(Game Sheet)
Thursday, November 23
8:00 PM Choir Boys 4 Bulldogs 3 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Woody's 3 Wizards 4 Sam Southern (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Alley Cats 2 Cougar Bait 2 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Lucky Punch 4 Bullets 4 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
Friday, November 24
6:00 PM St. Vitalcoholics 0 Sorrentos 2 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
6:45 PM Kern Hill Wings 4 Warren's Corner 13 Bertrand (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:15 PM North Kildonan Army 4 Ambassadors 6 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Carvemeisters 2 Ice Dawgs 2 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Transcona Rookies 5 AMC Bears 6 East End # 1 (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Soggy Bottom Boys 2 Transcona Grinders 6 Roland Michener (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Young Guns II 6 Chiefs 7 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM North End Hockey Club 3 Generators 6 East End #2 (View Score)
(Game Sheet)
Saturday, November 25
12:30 PM South End Storm 3 Hawks 2 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
2:30 PM Ice Dawgs 10 Hang Em High 1 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
4:15 PM Winnipeg Dynamo 0 North End Hockey Club 6 Old Ex (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
6:00 PM Chicken Hawks 1 Pyramid Audio Blues 3 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
6:15 PM Winnipeg Rifles 1 Venom 4 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:30 PM Chiefs 4 St. Vitalcoholics 6 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
8:45 PM Ambassadors 6 Ness Stars 8 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
8:45 PM Brahma Bulls 2 Winnipeg Devils 5 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Nordiques 4 Falcons 2 St. Vital (View Score)
(Game Sheet)
Sunday, November 26
6:15 PM Half Cut 1 Stray Cats 9 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
6:15 PM Bullets 3 Winnipeg Dynamo 7 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:30 PM Pyramid Audio Blues 2 Spiders 4 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:30 PM Winnipeg Rifles 5 Carvemeisters 1 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
8:45 PM Shockers 5 Woody's 2 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM St. Vitalcoholics 2 South End Storm 5 East End # 1 (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM 402 Bears 7 North Kildonan Army 1 Maginot (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Cougar Bait 7 Home Wreckers 7 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
9:50 PM Transcona Rookies 4 West Side Warriors 5 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Hawks 7 Young Guns II 1 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Ice Caps 7 Three Nations Stars 4 Charles A. Barbour "Grant Park" (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Barley Kings 4 Bounty Hunters 3 Sam Southern (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Steelers 3 Lucky Punch 3 Southdale East (View Score)
(Game Sheet)