Winter 2006 - 2007 Season
[Schedule]  [Standings]  [Playoffs]  [Enter Scores]  [Teams]  [Locations]   
Schedule
for Week 2 in 2007
[<<Previous] [Weekly List] [Next>>]
Time Visitor Score Home Score Arena Actions
Regular Season
Monday, January 8
7:50 PM North End Hockey Club 6 Lucky Punch 6 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Warren's Corner 8 Half Cut 2 Wayne Fleming Arena (Max Bell) (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Choir Boys 4 Fighting Saints 4 Oak Bluff Rec Ctr (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Nordiques 7 Ice Caps 5 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Sorrentos 7 Young Guns II 8 River Heights (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Ambassadors 6 Shockers 3 Wpg. Winter Club (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM South End Storm 2 402 Bears 2 Civic Centre (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM North Kildonan Army 1 Woody's 4 Wayne Fleming Arena (Max Bell) (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Generators 1 Chicken Hawks 2 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
Tuesday, January 9
8:30 PM Silver Bullets 6 Wizards 4 Wayne Fleming Arena (Max Bell) (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Carvemeisters 3 Venom 6 Wayne Fleming Arena (Max Bell) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Ness Stars 5 Olympians 2 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Winnipeg Dynamo 8 Kern Hill Wings 2 East St. Paul (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM George's Burgers 2 Bounty Hunters 7 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Falcons 8 E.K. Leafs 6 Gateway (View Score)
(Game Sheet)
Wednesday, January 10
7:50 PM Java 6 Alley Cats 2 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
8:15 PM Shockers 3 Soul Stalkers 4 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Bullets 4 Rangers 5 Old Ex (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM AMC Bears 5 Soggy Bottom Boys 6 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Winnipeg Devils 5 Winnipeg Rifles 5 Wayne Fleming Arena (Max Bell) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Brahma Bulls 2 Steelers 5 East St. Paul (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Sorrentos 6 Woodies 5 Silverstone (View Score)
(Game Sheet)
Thursday, January 11
8:00 PM Ness Stars 10 Hang Em High 7 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Three Nations Stars 3 Nordiques 5 Wayne Fleming Arena (Max Bell) (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM North End Hockey Club 3 Bullets 0 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
Friday, January 12
6:00 PM St. Vitalcoholics 3 Sorrentos 9 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:15 PM Soul Stalkers 7 Ambassadors 4 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Ice Dawgs 5 Winnipeg Dynamo 2 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Warren's Corner 4 Transcona Rookies 4 East End # 1 (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Stray Cats 6 Transcona Grinders 6 Roland Michener (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Barley Kings 3 Chiefs 6 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Lucky Punch 0 Generators 7 East End #2 (View Score)
(Game Sheet)
Saturday, January 13
12:30 PM Olympians 2 Hawks 3 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
2:30 PM North Kildonan Army 0 Hang Em High 13 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
4:15 PM Kern Hill Wings 2 North End Hockey Club 5 Old Ex (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
6:00 PM Rangers 8 Pyramid Audio Blues 5 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
6:15 PM Steelers 1 Venom 5 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:30 PM Shockers 3 Ness Stars 1 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
8:45 PM Bounty Hunters 6 St. Vitalcoholics 4 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
8:45 PM Wizards 6 Winnipeg Devils 8 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Ice Caps 6 Falcons 5 St. Vital (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Winnipeg Rifles 8 Silver Bullets 2 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM 402 Bears 7 Young Guns II 4 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
Sunday, January 14
6:15 PM Warren's Corner 3 Stray Cats 9 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
6:15 PM Chiefs 8 402 Bears 0 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:30 PM Chicken Hawks 6 Spiders 1 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:30 PM Silver Bullets 3 Carvemeisters 6 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
8:45 PM Soul Stalkers 2 Woody's 5 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Barley Kings 2 South End Storm 5 East End # 1 (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Ness Stars 3 North Kildonan Army 8 Maginot (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Cougar Bait 1 Alley Cats 7 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
9:50 PM Half Cut 2 West Side Warriors 3 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Hawks 4 Bulldogs 2 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Home Wreckers 7 Three Nations Stars 4 Charles A. Barbour "Grant Park" (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Sorrentos 2 George's Burgers 3 Sam Southern (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Wizards 7 Choir Boys 2 Southdale East (View Score)
(Game Sheet)