Winter 2006 - 2007 Season
[Schedule]  [Standings]  [Playoffs]  [Enter Scores]  [Teams]  [Locations]   
Schedule
for Week 7 in 2007
[<<Previous] [Weekly List] [Next>>]
Time Visitor Score Home Score Arena Actions
Regular Season
Monday, February 12
7:50 PM Three Nations Stars 4 Java 4 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
8:30 PM Soggy Bottom Boys 3 AMC Bears 4 Wayne Fleming Arena (Max Bell) (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Choir Boys 2 Winnipeg Rifles 4 Oak Bluff Rec Ctr (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM E.K. Leafs 3 Ice Caps 2 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Transcona Grinders 3 Transcona Rookies 6 Wayne Fleming Arena (Max Bell) (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Rangers 2 Ice Dawgs 8 River Heights (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Generators 3 Lucky Punch 2 Wpg. Winter Club (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Bounty Hunters 5 402 Bears 6 Civic Centre (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
Tuesday, February 13
8:30 PM Ice Caps 3 Nordiques 3 Wayne Fleming Arena (Max Bell) (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Alley Cats 2 Falcons 0 Wayne Fleming Arena (Max Bell) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Bulldogs 6 Olympians 3 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Bullets 3 Kern Hill Wings 7 East St. Paul (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM West Side Warriors 6 Stray Cats 1 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Home Wreckers 8 E.K. Leafs 4 Gateway (View Score)
(Game Sheet)
Wednesday, February 14
8:15 PM Soul Stalkers 4 Woody's 6 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Half Cut 0 Soggy Bottom Boys 4 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Cougar Bait 4 Home Wreckers 12 Wayne Fleming Arena (Max Bell) (View Score)
(Game Sheet)
Thursday, February 15
7:00 PM Chicken Hawks 3 Winnipeg Dynamo 3 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
8:00 PM North Kildonan Army 5 Hang Em High 4 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
8:15 PM Nordiques 4 Alley Cats 2 Wayne Fleming Arena (Max Bell) (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Winnipeg Rifles 6 Wizards 2 Sam Southern (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Choir Boys 1 Winnipeg Devils 3 Wayne Fleming Arena (Max Bell) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Ice Caps 3 Cougar Bait 2 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Steelers 4 Bullets 4 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
Friday, February 16
6:00 PM Bounty Hunters 2 Sorrentos 4 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
6:45 PM Stray Cats 8 Warren's Corner 5 Bertrand (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:15 PM Shockers 2 Ambassadors 4 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Lucky Punch 2 Ice Dawgs 1 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Falcons 5 Transcona Rookies 6 East End # 1 (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM AMC Bears 4 Transcona Grinders 8 Roland Michener (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Woodies 7 Chiefs 3 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM North End Hockey Club 3 Generators 2 East End #2 (View Score)
(Game Sheet)
Saturday, February 17
12:30 PM Ness Stars 4 Hawks 7 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
2:30 PM Three Nations Stars 12 Home Wreckers 3 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
4:15 PM North End Hockey Club 5 Spiders 4 Old Ex (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
6:00 PM Winnipeg Dynamo 10 Pyramid Audio Blues 1 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
6:15 PM Venom 4 Brahma Bulls 4 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:30 PM George's Burgers 2 St. Vitalcoholics 6 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
8:45 PM Java 3 Falcons 1 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
8:45 PM Soggy Bottom Boys 7 Transcona Grinders 3 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Winnipeg Devils 2 Silver Bullets 1 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Barley Kings 5 Young Guns II 6 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
Sunday, February 18
6:15 PM Soggy Bottom Boys 5 Stray Cats 0 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
6:15 PM Spiders 6 Winnipeg Dynamo 2 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:30 PM Bullets 5 Rangers 3 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:30 PM Carvemeisters 5 Winnipeg Rifles 1 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
8:45 PM Hang Em High 4 Woody's 1 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Woodies 8 South End Storm 1 East End # 1 (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Ambassadors 0 North Kildonan Army 6 Maginot (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Nordiques 7 Home Wreckers 2 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
9:50 PM Transcona Rookies 1 West Side Warriors 5 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Silver Bullets 2 Brahma Bulls 1 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Ice Caps 4 Three Nations Stars 2 Charles A. Barbour "Grant Park" (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Young Guns II 1 George's Burgers 5 Sam Southern (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Shockers 4 Bulldogs 3 Southdale East (View Score)
(Game Sheet)