Winter 2006 - 2007 Season
[Schedule]  [Standings]  [Playoffs]  [Enter Scores]  [Teams]  [Locations]   
Schedule
for Week 9 in 2007
[<<Previous] [Weekly List] [Next>>]
Time Visitor Score Home Score Arena Actions
Playoffs
Monday, February 26
7:50 PM Pyramid Audio Blues 6 Ice Dawgs 3 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Steelers 7 Fighting Saints 1 Oak Bluff Rec Ctr (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Cougar Bait 1 Ice Caps 7 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Spiders 3 Winnipeg Dynamo 5 River Heights (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Carvemeisters 1 Choir Boys 4 Wpg. Winter Club (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Generators 5 Chicken Hawks 2 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
Tuesday, February 27
8:30 PM Young Guns II 4 Barley Kings 0 Bertrand (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
8:45 PM AMC Bears 2 Soggy Bottom Boys 3 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Bullets 3 North End Hockey Club 2 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM George's Burgers 6 Woodies 1 East St. Paul (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Chiefs 7 South End Storm 1 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Three Nations Stars 7 E.K. Leafs 2 Gateway (View Score)
(Game Sheet)
Wednesday, February 28
7:50 PM Nordiques 3 Java 3 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
8:45 PM Winnipeg Dynamo 2 Spiders 3 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Ambassadors 4 Soul Stalkers 3 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Fighting Saints 1 Steelers 2 East St. Paul (View Score)
(Game Sheet)
Thursday, March 1
7:30 PM Alley Cats 4 Falcons 2 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
8:00 PM Brahma Bulls 0 Winnipeg Rifles 4 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Soggy Bottom Boys 3 AMC Bears 7 Sam Southern (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM 402 Bears 2 Sorrentos 3 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
Friday, March 2
6:45 PM West Side Warriors 4 Warren's Corner 3 Bertrand (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:00 PM Java 4 Nordiques 1 Wayne Fleming Arena (Max Bell) (View Score)
(Game Sheet)
7:45 PM Half Cut 4 Transcona Grinders 2 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
8:15 PM E.K. Leafs 3 Three Nations Stars 5 Wayne Fleming Arena (Max Bell) (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Stray Cats 2 Transcona Rookies 1 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM South End Storm 4 Chiefs 2 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
Saturday, March 3
6:00 PM Ice Caps 7 Cougar Bait 1 Wayne Fleming Arena (Max Bell) (View Score)
(Game Sheet)
6:00 PM Ice Dawgs 3 Pyramid Audio Blues 2 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
7:15 PM Chicken Hawks 4 Generators 1 Wayne Fleming Arena (Max Bell) (View Score)
(Game Sheet)
7:30 PM Shockers 3 Olympians 4 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
8:50 PM Bulldogs 3 Woody's 4 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM North End Hockey Club 5 Bullets 2 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Venom 1 Winnipeg Devils 4 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
Sunday, March 4
1:30 PM Barley Kings 1 Young Guns II 7 Wayne Fleming Arena (Max Bell) (View Score)
(Game Sheet)
2:00 PM Winnipeg Rifles 4 Brahma Bulls 0 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
2:45 PM Sorrentos 3 402 Bears 2 Wayne Fleming Arena (Max Bell) (View Score)
(Game Sheet)
6:15 PM Transcona Rookies 3 Stray Cats 2 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
6:15 PM Ambassadors 2 Soul Stalkers 3 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:30 PM Choir Boys 3 Carvemeisters 4 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
8:45 PM South End Storm 1 Chiefs 3 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:50 PM Warren's Corner 5 West Side Warriors 4 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Java 3 Nordiques 2 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Woodies 3 George's Burgers 2 Sam Southern (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Half Cut 2 Transcona Grinders 5 Southdale East (View Score)
(Game Sheet)