Winter 2007 - 2008 Season
[Schedule]  [Standings]  [Playoffs]  [Enter Scores]  [Teams]  [Locations]   
Schedule
for Week 42 in 2007
[<<Previous] [Weekly List] [Next>>]
Time Visitor Score Home Score Arena Actions
Regular Season
Monday, October 15
7:50 PM Warren's Corner 4 II Nations 12 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
8:15 PM Sh*tHawks 5 Ice Caps 6 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Soggy Bottom Boys 6 AMC Bears 8 Oak Bluff Rec Ctr (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Nordiques 7 Alley Cats 5 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Rangers 12 Southeast Arrows 3 River Heights (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Wizards 11 Shockers 6 Wpg. Winter Club (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Generators 3 Chicken Hawks 2 Bertrand (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM South End Storm 1 402 Bears 7 Civic Centre (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Fighting Saints 3 Team 420 2 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Transcona Rookies 2 Three Nations Stars 7 Terry Sawchuk (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
Tuesday, October 16
8:30 PM Sorrentos 6 Barley Kings 2 Bertrand (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Hawks 1 Olympians 2 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM North End Hockey Club 4 Native Canadians 4 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Ice Dawgs 4 Kern Hill Wings 2 East St. Paul (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Falcons 13 Eastside Hockey 1 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
Wednesday, October 17
8:15 PM Soul Stalkers 9 Hang em High 3 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Winnipeg Devils 6 Rangers 2 Old Ex (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Transcona Grinders 2 Soggy Bottom Boys 3 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Road Warriors 3 Steelers 8 East St. Paul (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Silver Bullets 4 Never Again Hockey Team 1 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Ambassadors 4 Woodies 3 Silverstone (View Score)
(Game Sheet)
Thursday, October 18
8:00 PM Winnipeg Rifles 2 The Bulls 2 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Jet Hawks 4 Yellow Dogs 1 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Ness Stars 1 Wizards 10 Sam Southern (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Pyramid Audio Blues 5 Bullets 0 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Cougar Bait 3 II Nations 8 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Java 3 E K Leafs 5 Gateway Blue (View Score)
(Game Sheet)
Friday, October 19
6:00 PM Woody's 5 Sorrentos 3 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
6:45 PM Warren's Corner 4 AMC Bears 4 Bertrand (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:15 PM Barley Kings 3 Ambassadors 4 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Winnipeg Dynamo 6 Ice Dawgs 3 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Renegades 1 Transcona Rookies 4 East End # 1 (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM West Side Warriors 4 Transcona Grinders 7 Roland Michener (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Berrydale Certigard 4 Chiefs 4 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Spiders 2 Generators 3 East End #2 (View Score)
(Game Sheet)
Saturday, October 20
12:30 PM Carvemeisters 8 Hawks 3 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
2:30 PM Team 420 3 Southeast Arrows 6 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
4:45 PM Ice Caps 14 Renegades 2 Wayne Fleming Arena (Max Bell) (View Score)
(Game Sheet)
5:30 PM Chicken Hawks 0 North End Hockey Club 5 Old Ex (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
6:00 PM E K Leafs 4 Sh*tHawks 3 Wayne Fleming Arena (Max Bell) (View Score)
(Game Sheet)
6:15 PM Choir Boys 2 Venom 4 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:30 PM Shockers 11 Ness Stars 2 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
8:45 PM Milner Ridge Sporadicators 0 Fort Rouge H. C. 3 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
8:45 PM Silver Bullets 5 Winnipeg Devils 5 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
8:45 PM Hang em High 5 Bulldogs 9 Gateway Blue (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Cougar Bait 6 Falcons 10 St. Vital (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Fighting Saints 3 Center Mass 3 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Young Guns II 10 402 Bears 3 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
Sunday, October 21
4:45 PM Road Warriors 1 Winnipeg Rifles 8 Wayne Fleming Arena (Max Bell) (View Score)
(Game Sheet)
6:15 PM Winnipeg Dynamo 6 Stray Cats 3 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
6:15 PM Wizards 4 Lucky Punch 5 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:30 PM Yellow Dogs 4 Spiders 5 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:30 PM Soul Stalkers 1 Carvemeisters 3 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
8:45 PM Transcona Rookies 5 Nordiques 4 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Native Canadians 8 Pyramid Audio Blues 5 Bertrand (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Woody's 6 South End Storm 4 East End #2 (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Kern Hill Wings 1 Jet Hawks 4 Maginot (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:50 PM West Side Warriors 9 II Nations 11 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Barley Kings 2 Young Guns II 8 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Ambassadors 4 Berrydale Certigard 1 Sam Southern (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM The Bulls 2 N.K. Army 2 Southdale East (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Steelers 2 Choir Boys 3 Silverstone (View Score)
(Game Sheet)