Winter 2007 - 2008 Season
[Schedule]  [Standings]  [Playoffs]  [Enter Scores]  [Teams]  [Locations]   
Schedule
for Week 48 in 2007
[<<Previous] [Weekly List] [Next>>]
Time Visitor Score Home Score Arena Actions
Regular Season
Monday, November 26
7:50 PM Choir Boys 1 Lucky Punch 3 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
8:15 PM Java 3 Ice Caps 1 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Southeast Arrows 5 Bulldogs 3 Oak Bluff Rec Ctr (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM E K Leafs 5 Sh*tHawks 11 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM West Side Warriors 9 Fort Rouge H. C. 0 River Heights (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Young Guns II 7 Shockers 4 Wpg. Winter Club (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Kern Hill Wings 0 Chicken Hawks 3 Bertrand (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM South End Storm 4 402 Bears 8 Civic Centre (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Team 420 2 Center Mass 4 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Three Nations Stars 7 II Nations 3 Terry Sawchuk (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
Tuesday, November 27
8:30 PM Chiefs 3 Barley Kings 2 Bertrand (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
8:30 PM Never Again Hockey Team 8 Winnipeg Rifles 1 Wayne Fleming Arena (Max Bell) (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Fighting Saints 3 Pyramid Audio Blues 4 Wayne Fleming Arena (Max Bell) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Young Guns II 8 Olympians 2 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Milner Ridge Sporadicators 5 Native Canadians 1 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Ice Dawgs 3 Kern Hill Wings 5 East St. Paul (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Silver Bullets 5 Bulldogs 3 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
Wednesday, November 28
7:50 PM Alley Cats 1 Java 3 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
8:15 PM Olympians 2 Soul Stalkers 4 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Yellow Dogs 2 Bullets 6 Wayne Fleming Arena (Max Bell) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Generators 4 North End Hockey Club 2 Old Ex (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Jet Hawks 7 Soggy Bottom Boys 9 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Rangers 4 Steelers 4 East St. Paul (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Venom 2 Never Again Hockey Team 8 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Shockers 6 Carvemeisters 3 Silverstone (View Score)
(Game Sheet)
Thursday, November 29
8:00 PM Steelers 5 Fighting Saints 1 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Ness Stars 5 Eastside Hockey 1 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Winnipeg Devils 8 Wizards 7 Sam Southern (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Sh*tHawks 5 AMC Bears 7 Wayne Fleming Arena (Max Bell) (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Spiders 3 Bullets 3 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Warren's Corner 5 Cougar Bait 5 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM E K Leafs 9 II Nations 9 Gateway Blue (View Score)
(Game Sheet)
Friday, November 30
6:00 PM Berrydale Certigard 2 Sorrentos 4 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
6:45 PM Stray Cats 4 Warren's Corner 6 Bertrand (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:15 PM Road Warriors 2 Ambassadors 8 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Soggy Bottom Boys 7 Ice Dawgs 4 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Three Nations Stars 0 Transcona Rookies 1 East End # 1 (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Winnipeg Dynamo 4 Transcona Grinders 11 Roland Michener (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Shockers 5 Chiefs 4 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Choir Boys 10 The Bulls 4 East End #2 (View Score)
(Game Sheet)
Saturday, December 1
12:30 PM South End Storm 3 Hawks 3 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
2:30 PM Woodies 4 Hang em High 9 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
5:30 PM Pyramid Audio Blues 4 North End Hockey Club 3 Old Ex (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:30 PM Pirates 1 Ness Stars 13 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
8:45 PM Renegades 9 Winnipeg Dynamo 7 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
8:45 PM Soul Stalkers 1 Carvemeisters 7 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Nordiques 2 Falcons 7 St. Vital (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Jet Hawks 2 Milner Ridge Sporadicators 2 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
Sunday, December 2
6:15 PM West Side Warriors 1 Stray Cats 4 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
6:15 PM Team 420 1 Winnipeg Rifles 2 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:30 PM Kern Hill Wings 0 Spiders 5 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:30 PM Olympians 2 Carvemeisters 3 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
8:45 PM Young Guns II 2 Woody's 6 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Bulldogs 7 Pyramid Audio Blues 6 Bertrand (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM N.K. Army 5 South End Storm 2 East End #2 (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Native Canadians 3 Jet Hawks 3 Maginot (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:50 PM Fort Rouge H. C. 2 Renegades 0 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Sorrentos 0 Hang em High 3 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Barley Kings 2 Berrydale Certigard 4 Sam Southern (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Rangers 6 Yellow Dogs 3 Southdale East (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM The Bulls 2 Center Mass 2 Silverstone (View Score)
(Game Sheet)