Winter 2007 - 2008 Season
[Schedule]  [Standings]  [Playoffs]  [Enter Scores]  [Teams]  [Locations]   
Schedule
for Week 8 in 2008
[<<Previous] [Weekly List] [Next>>]
Time Visitor Score Home Score Arena Actions
Regular Season
Monday, February 18
7:50 PM Java 7 Alley Cats 3 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Renegades 2 Sh*tHawks 4 Oak Bluff Rec Ctr (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Bullets 4 Spiders 3 River Heights (View Score)
(Game Sheet)
Tuesday, February 19
8:30 PM Alley Cats 1 Three Nations Stars 0 Wayne Fleming Arena (Max Bell) (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Ice Caps 5 II Nations 1 Wayne Fleming Arena (Max Bell) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Woody's 6 Olympians 3 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM North End Hockey Club 6 Native Canadians 4 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Chicken Hawks 5 Kern Hill Wings 4 East St. Paul (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM South End Storm 3 Berrydale Certigard 4 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
Wednesday, February 20
7:50 PM E K Leafs 2 Java 10 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
8:15 PM Soul Stalkers 2 Young Guns II 3 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Falcons 3 Nordiques 3 Wayne Fleming Arena (Max Bell) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Chicken Hawks 5 Rangers 2 Old Ex (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Ice Dawgs 2 Milner Ridge Sporadicators 2 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Transcona Grinders 8 AMC Bears 5 Billy Mosienko (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Silver Bullets 3 Steelers 7 East St. Paul (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Winnipeg Dynamo 3 Never Again Hockey Team 3 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Kern Hill Wings 2 Yellow Dogs 3 Wayne Fleming Arena (Max Bell) (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Ness Stars 5 Woodies 2 Silverstone (View Score)
(Game Sheet)
Thursday, February 21
8:00 PM Transcona Rookies 5 Warren's Corner 2 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Winnipeg Devils 3 Winnipeg Rifles 3 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Choir Boys 4 Wizards 3 Sam Southern (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Milner Ridge Sporadicators 4 Fort Rouge H. C. 5 Wayne Fleming Arena (Max Bell) (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Soggy Bottom Boys 8 Bullets 3 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Renegades 3 Cougar Bait 5 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM II Nations 4 E K Leafs 4 Gateway Blue (View Score)
(Game Sheet)
Friday, February 22
6:00 PM Sorrentos 2 Ness Stars 6 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
6:45 PM Sh*tHawks 3 Warren's Corner 3 Bertrand (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:15 PM Ambassadors 6 Barley Kings 6 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Jet Hawks 4 Winnipeg Dynamo 7 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM AMC Bears 0 Transcona Rookies 1 East End # 1 (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM West Side Warriors 9 Transcona Grinders 7 Roland Michener (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Hang em High 10 Chiefs 3 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Fighting Saints 6 Pyramid Audio Blues 5 East End #2 (View Score)
(Game Sheet)
Saturday, February 23
12:30 PM South End Storm 4 Hawks 3 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
2:30 PM Soul Stalkers 1 Hang em High 4 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
5:30 PM Spiders 3 North End Hockey Club 6 Old Ex (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:00 PM Falcons 3 Alley Cats 3 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
7:30 PM Berrydale Certigard 5 N.K. Army 1 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
8:30 PM Lucky Punch 2 Winnipeg Devils 7 Billy Mosienko (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
8:45 PM Team 420 1 Venom 9 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Generators 5 Bulldogs 4 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
Sunday, February 24
4:45 PM Bullets 0 North End Hockey Club 4 Billy Mosienko (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
6:00 PM Ambassadors 6 Hawks 3 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
6:15 PM Soggy Bottom Boys 2 Stray Cats 4 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
6:15 PM Young Guns II 2 Woody's 5 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:30 PM Carvemeisters 0 Ness Stars 5 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
8:45 PM Nordiques 1 II Nations 0 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Bulldogs 0 Pyramid Audio Blues 6 Bertrand (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM 402 Bears 4 South End Storm 5 East End #2 (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Never Again Hockey Team 4 Jet Hawks 9 Maginot (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:50 PM Renegades 3 West Side Warriors 6 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Barley Kings 4 Eastside Hockey 6 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Pirates 0 Berrydale Certigard 8 Sam Southern (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Winnipeg Rifles 3 Team 420 5 Southdale East (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM The Bulls 0 Choir Boys 3 Silverstone (View Score)
(Game Sheet)