Winter 2008 - 2009 Season
[Schedule]  [Standings]  [Playoffs]  [Enter Scores]  [Teams]  [Locations]   
Schedule
for Week 44 in 2008
[<<Previous] [Weekly List] [Next>>]
Time Visitor Score Home Score Arena Actions
Regular Season
Monday, October 27
8:15 PM Nor-Villa Hooligans 2 Ice Caps 4 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Berrydale Certigard 1 Lagers Hockey 5 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Warren's Corner 2 Icedawgs 11 Oak Bluff Rec Ctr (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM EMO 7 Money Shots 1 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Silver Bullets 6 Winnipeg Devils 3 River Heights (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Rangers 6 Shockers 7 Wpg. Winter Club (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Woodies 6 402 Bears 6 Civic Centre (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Sh*t Hawks 6 Renegades 2 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Soul Stalkers 3 Bulls Hockey 5 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM South End Storm 4 Road Warriors 6 Terry Sawchuk (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
Tuesday, October 28
8:30 PM Team 420 4 Barley Kings 0 Bertrand (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Olympians 8 Pirates 0 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Dandy Lions 5 Native Canadians 5 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Hang Em High 3 Kern Hill Wings 5 East St. Paul (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM N.K. Army 5 Eastside Hockey Club 5 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
Wednesday, October 29
8:15 PM Soul Stalkers 4 Ambassadors 4 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Transcona Grinders 2 Java 4 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Fort Rouge H. C. 7 Winnipeg Dynamo 7 Charles A. Barbour "Grant Park" (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Rangers 4 North End Knives 4 Old Ex (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Bullets 6 Soggy Bottom Boys 4 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Steelers 6 Dirty Bird 10 East St. Paul (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM North End Hockey Club 2 Milner Ridge Sporadicators 5 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Woodies 4 Bulldogs 2 Silverstone (View Score)
(Game Sheet)
Thursday, October 30
8:00 PM Ice Caps 6 Money Shots 0 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Transcona Rookies 1 Renegades 3 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Winnipeg Rifles 3 Wizards 3 Sam Southern (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Falcons 7 Soggy Bottom Boys 3 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM E K Leafs 5 The Red Army 3 Gateway Red (View Score)
(Game Sheet)
Friday, October 31
9:00 PM Milner Ridge Sporadicators 2 Icedawgs 4 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Generators 4 Lucky Punch 7 East End #2 (View Score)
(Game Sheet)
Saturday, November 1
12:30 PM Sorrentos 9 Hawks 4 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
2:30 PM Jokers HC 2 Jet Hawks 7 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
3:45 PM Donkey Punch 1 Winnipeg Rifles 2 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
5:00 PM Fighting Saints 3 Venom 3 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
5:30 PM Warren's Corner 1 North End Hockey Club 4 Old Ex (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
6:45 PM South End Storm 3 N.K. Army 5 Gateway Red (View Score)
(Game Sheet)
7:30 PM Young Guns II 3 Ness Stars 4 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
8:00 PM Eastside Hockey Club 3 Pirates 2 Gateway Red (View Score)
(Game Sheet)
8:45 PM Dirty Bird 2 Fort Rouge H. C. 2 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Pyramid Audio Blues 4 Silver Bullets 6 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM E K Leafs 1 Transcona Grinders 0 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
Sunday, November 2
6:00 PM Nor-Villa Hooligans 2 EMO 6 Oakbank Arena (View Score)
(Game Sheet)
6:15 PM West Side Warriors 5 Stray Cats 4 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
6:15 PM Bulldogs 4 Team 420 1 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:30 PM Native Canadians 4 Spiders 1 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:30 PM Hang Em High 3 Carvemeisters 6 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
8:45 PM Young Guns II 2 Woody's 5 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Donkey Punch 8 Pyramid Audio Blues 3 Bertrand (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Olympians 8 South End Storm 1 East End #2 (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Chicken Hawks 3 Dirty South 5 Maginot (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:50 PM Dandy Lions 7 Bears 11 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Steelers 2 Lucky Punch 5 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Hawks 5 Berrydale Certigard 0 Sam Southern (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Kern Hill Wings 9 North End Knives 5 Southdale East (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Silver Bullets 3 Venom 1 Silverstone (View Score)
(Game Sheet)