Winter 2008 - 2009 Season
[Schedule]  [Standings]  [Playoffs]  [Enter Scores]  [Teams]  [Locations]   
Schedule
for Week 48 in 2008
[<<Previous] [Weekly List] [Next>>]
Time Visitor Score Home Score Arena Actions
Regular Season
Monday, November 24
8:15 PM The Red Army 2 Ice Caps 4 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Bullets 2 West Side Warriors 2 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM South End Storm 6 Pirates 3 Wayne Fleming Arena (Max Bell) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM EMO 4 Nor-Villa Hooligans 1 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Dandy Lions 4 Bears 16 Oak Bluff Rec Ctr (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Fighting Saints 7 Winnipeg Dynamo 1 River Heights (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Shockers 6 Hang Em High 1 Wpg. Winter Club (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Lagers Hockey 2 402 Bears 5 Civic Centre (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Jet Hawks 4 Dirty South 3 Wayne Fleming Arena (Max Bell) (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Rangers 9 Bulls Hockey 2 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Bulldogs 3 Road Warriors 6 Terry Sawchuk (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
Tuesday, November 25
8:30 PM Young Guns II 5 Barley Kings 2 Bertrand (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Falcons 6 Money Shots 7 Wayne Fleming Arena (Max Bell) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Winnipeg Rifles 3 Olympians 5 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM North End Hockey Club 5 Native Canadians 2 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Winnipeg Devils 3 Kern Hill Wings 8 East St. Paul (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Woody's 6 Eastside Hockey Club 4 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
Wednesday, November 26
8:15 PM Ambassadors 3 Soul Stalkers 4 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
8:45 PM Berrydale Certigard 4 North End Knives 8 Wayne Fleming Arena (Max Bell) (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM West Side Warriors 4 Java 5 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Carvemeisters 11 Rangers 6 Old Ex (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Cougar Bait 4 Soggy Bottom Boys 4 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Pyramid Audio Blues 9 Donkey Punch 2 Wayne Fleming Arena (Max Bell) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Dirty Bird 3 Steelers 6 East St. Paul (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Milner Ridge Sporadicators 8 Dandy Lions 3 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Woodies 8 Manthers 3 Silverstone (View Score)
(Game Sheet)
Thursday, November 27
8:00 PM Shockers 6 Winnipeg Rifles 2 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Falcons 8 Bullets 2 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Venom 5 Wizards 3 Sam Southern (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Milner Ridge Sporadicators 3 Renegades 5 Wayne Fleming Arena (Max Bell) (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Ness Stars 8 Team 420 2 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Java 2 E K Leafs 4 Gateway Red (View Score)
(Game Sheet)
Friday, November 28
6:00 PM Woody's 4 Sorrentos 1 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
6:45 PM Icedawgs 2 Warren's Corner 5 Bertrand (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:15 PM Bulls Hockey 6 Ambassadors 2 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Fighting Saints 4 Winnipeg Devils 0 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Stray Cats 4 Transcona Rookies 4 East End # 1 (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Jet Hawks 6 Chicken Hawks 5 Bertrand (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Soggy Bottom Boys 4 Transcona Grinders 4 Roland Michener (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Manthers 2 N.K. Army 3 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Steelers 4 Generators 1 East End #2 (View Score)
(Game Sheet)
Saturday, November 29
12:30 PM Bulldogs 3 Hawks 7 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
1:45 PM Hang Em High 5 Winnipeg Rifles 4 Gateway Red (View Score)
(Game Sheet)
2:30 PM Bulls Hockey 2 Shockers 6 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
3:45 PM Donkey Punch 4 Fighting Saints 2 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
5:30 PM Renegades 5 North End Hockey Club 5 Old Ex (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:15 PM Nor-Villa Hooligans 2 The Red Army 6 Keith Bodley (View Score)
(Game Sheet)
7:30 PM Eastside Hockey Club 6 Ness Stars 14 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
8:45 PM Fort Rouge H. C. 4 Jokers HC 5 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Sh*t Hawks 3 Falcons 6 St. Vital (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Generators 0 Chicken Hawks 1 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
Sunday, November 30
6:00 PM Money Shots 0 EMO 1 Oakbank Arena (View Score)
(Game Sheet)
6:15 PM Transcona Grinders 4 Stray Cats 4 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
6:15 PM Lagers Hockey 3 Woody's 2 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:30 PM Bears 5 Spiders 8 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:30 PM Olympians 7 Carvemeisters 4 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
8:45 PM Java 2 The Red Army 1 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Kern Hill Wings 4 Pyramid Audio Blues 4 Bertrand (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM N.K. Army 2 South End Storm 6 East End #2 (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Dirty Bird 5 Jet Hawks 5 Maginot (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Young Guns II 7 Eastside Hockey Club 5 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Manthers 4 Berrydale Certigard 2 Sam Southern (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Steelers 4 Lucky Punch 1 Southdale East (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Winnipeg Dynamo 3 Donkey Punch 9 Silverstone (View Score)
(Game Sheet)