Winter 2008 - 2009 Season
[Schedule]  [Standings]  [Playoffs]  [Enter Scores]  [Teams]  [Locations]   
Schedule
for Week 6 in 2009
[<<Previous] [Weekly List] [Next>>]
Time Visitor Score Home Score Arena Actions
Regular Season
Monday, February 2
8:15 PM E K Leafs 2 Ice Caps 6 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Lucky Punch 1 Jokers HC 4 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM The Red Army 1 Nor-Villa Hooligans 6 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM North End Hockey Club 2 Bears 6 Oak Bluff Rec Ctr (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Hawks 2 Team 420 4 River Heights (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Shockers 3 Carvemeisters 5 Wpg. Winter Club (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Woody's 2 402 Bears 2 Civic Centre (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Transcona Grinders 6 Cougar Bait 3 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Ness Stars 2 Bulls Hockey 2 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM North End Knives 3 Road Warriors 9 Terry Sawchuk (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
Tuesday, February 3
8:30 PM Eastside Hockey Club 4 Barley Kings 5 Bertrand (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Rangers 3 Olympians 1 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Native Canadians 3 Dirty South 4 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Silver Bullets 4 Kern Hill Wings 7 East St. Paul (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Generators 5 Dirty Bird 3 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
Wednesday, February 4
6:40 PM Hang Em High 2 Winnipeg Rifles 3 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
8:15 PM Rangers 2 Soul Stalkers 3 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM EMO 0 Java 6 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Money Shots 6 Falcons 3 Old Ex (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Transcona Rookies 5 Soggy Bottom Boys 6 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Generators 8 Steelers 4 East St. Paul (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Fort Rouge H. C. 6 Dandy Lions 2 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM N.K. Army 4 Woodies 6 Silverstone (View Score)
(Game Sheet)
Thursday, February 5
7:50 PM Winnipeg Devils 4 Lagers Hockey 7 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
8:00 PM Ambassadors 2 Winnipeg Dynamo 8 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Stray Cats 5 Sh*t Hawks 9 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Donkey Punch 1 Wizards 2 Sam Southern (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM West Side Warriors 4 Bullets 2 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Java 5 E K Leafs 3 Gateway Red (View Score)
(Game Sheet)
Friday, February 6
6:00 PM Young Guns II 2 Sorrentos 4 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
6:45 PM Jet Hawks 2 Warren's Corner 2 Bertrand (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:15 PM Ambassadors 3 Woody's 8 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Spiders 3 Icedawgs 3 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Renegades 8 Transcona Grinders 6 Roland Michener (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Manthers 3 North End Knives 4 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
Saturday, February 7
12:30 PM Hawks 4 Winnipeg Devils 3 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
2:30 PM Soul Stalkers 7 Hang Em High 2 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
3:45 PM Fighting Saints 7 Pyramid Audio Blues 5 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
5:00 PM Kern Hill Wings 2 Venom 4 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
5:30 PM Milner Ridge Sporadicators 2 North End Hockey Club 2 Old Ex (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
6:45 PM 402 Bears 13 Eastside Hockey Club 10 Gateway Red (View Score)
(Game Sheet)
7:30 PM Olympians 1 Ness Stars 6 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
8:00 PM Bulldogs 1 N.K. Army 6 Gateway Red (View Score)
(Game Sheet)
8:45 PM South End Storm 6 Pirates 1 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Ice Caps 4 Falcons 1 St. Vital (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Steelers 4 Dandy Lions 8 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
Sunday, February 8
6:00 PM Falcons 4 EMO 2 Oakbank Arena (View Score)
(Game Sheet)
6:15 PM Sh*t Hawks 4 West Side Warriors 5 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
6:15 PM Transcona Rookies 1 Stray Cats 0 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
6:15 PM Winnipeg Dynamo 2 Woody's 5 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:30 PM Bears 13 Spiders 6 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:30 PM Winnipeg Rifles 1 Carvemeisters 0 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
8:45 PM Money Shots 1 The Red Army 5 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Silver Bullets 6 Pyramid Audio Blues 4 Bertrand (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Manthers 4 South End Storm 4 East End #2 (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Icedawgs 6 Jet Hawks 4 Maginot (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Chicken Hawks 5 Dirty Bird 3 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Team 420 1 Young Guns II 2 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Berrydale Certigard 1 North End Knives 14 Sam Southern (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Lucky Punch 3 Generators 0 Southdale East (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Wizards 3 Donkey Punch 5 Silverstone (View Score)
(Game Sheet)