Winter 2008 - 2009 Season
[Schedule]  [Standings]  [Playoffs]  [Enter Scores]  [Teams]  [Locations]   
Schedule
for Week 8 in 2009
[<<Previous] [Weekly List] [Next>>]
Time Visitor Score Home Score Arena Actions
Regular Season
Monday, February 16
9:00 PM Bulls Hockey 2 Winnipeg Rifles 2 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Fort Rouge H. C. 3 Lucky Punch 7 River Heights (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Soggy Bottom Boys 8 Cougar Bait 2 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
Tuesday, February 17
8:30 PM Nor-Villa Hooligans 3 Money Shots 2 Wayne Fleming Arena (Max Bell) (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM E K Leafs 6 The Red Army 2 Wayne Fleming Arena (Max Bell) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Jokers HC 2 Chicken Hawks 5 Bertrand (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Shockers 3 Olympians 1 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Warren's Corner 4 Native Canadians 1 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Donkey Punch 3 Fighting Saints 7 East St. Paul (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Barley Kings 3 Sorrentos 5 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
Wednesday, February 18
6:40 PM 402 Bears 4 Winnipeg Dynamo 8 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
8:15 PM Shockers 2 Soul Stalkers 5 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Falcons 3 Java 2 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Berrydale Certigard 2 N.K. Army 4 Wayne Fleming Arena (Max Bell) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Winnipeg Rifles 8 Rangers 2 Old Ex (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Sh*t Hawks 9 Soggy Bottom Boys 6 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Fort Rouge H. C. 6 Steelers 4 East St. Paul (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Dandy Lions 2 Generators 8 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM North End Knives 3 Woodies 9 Silverstone (View Score)
(Game Sheet)
Thursday, February 19
8:00 PM North End Hockey Club 2 Milner Ridge Sporadicators 4 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Cougar Bait 0 Sh*t Hawks 10 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Wizards 3 Silver Bullets 3 Sam Southern (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Hawks 1 Ambassadors 6 Wayne Fleming Arena (Max Bell) (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Stray Cats 6 West Side Warriors 3 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Nor-Villa Hooligans 2 EMO 3 Gateway Red (View Score)
(Game Sheet)
Friday, February 20
6:00 PM Young Guns II 4 Sorrentos 4 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
6:45 PM Icedawgs 4 Warren's Corner 3 Bertrand (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:15 PM Lagers Hockey 4 Ambassadors 4 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Jet Hawks 3 Dirty South 9 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Soggy Bottom Boys 1 Transcona Rookies 7 East End # 1 (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Chicken Hawks 0 Jokers HC 4 Bertrand (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Bullets 2 Transcona Grinders 4 Roland Michener (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Road Warriors 5 Manthers 4 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Lucky Punch 1 Generators 3 East End #2 (View Score)
(Game Sheet)
Saturday, February 21
12:30 PM Hawks 2 Team 420 3 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
2:30 PM Rangers 2 Hang Em High 2 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
3:45 PM Fighting Saints 3 Kern Hill Wings 5 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
5:00 PM Pirates 0 Bulldogs 9 Billy Mosienko (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
5:00 PM Silver Bullets 2 Venom 4 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
5:30 PM North End Hockey Club 3 Bears 3 Old Ex (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:30 PM Bulls Hockey 1 Olympians 4 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
8:45 PM Sh*t Hawks 4 Money Shots 3 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Dirty Bird 3 Fort Rouge H. C. 4 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
Sunday, February 22
6:00 PM Ice Caps 0 EMO 1 Oakbank Arena (View Score)
(Game Sheet)
6:15 PM Transcona Grinders 4 West Side Warriors 2 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
6:15 PM Cougar Bait 3 Stray Cats 8 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
6:15 PM Barley Kings 2 Winnipeg Dynamo 3 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:30 PM Native Canadians 1 Spiders 7 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:30 PM Winnipeg Rifles 2 Carvemeisters 2 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
8:45 PM Nor-Villa Hooligans 2 The Red Army 4 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Venom 2 Pyramid Audio Blues 3 Bertrand (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM N.K. Army 2 South End Storm 2 East End #2 (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Icedawgs 1 Jet Hawks 2 Maginot (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Lucky Punch 2 Dirty Bird 7 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Hawks 3 Woody's 9 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Berrydale Certigard 6 Manthers 5 Sam Southern (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Fort Rouge H. C. 3 Jokers HC 6 Southdale East (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Milner Ridge Sporadicators 6 Dirty South 0 Silverstone (View Score)
(Game Sheet)