Winter 2008 - 2009 Season
[Schedule]  [Standings]  [Playoffs]  [Enter Scores]  [Teams]  [Locations]   
Schedule
for Week 9 in 2009
[<<Previous] [Weekly List] [Next>>]
Time Visitor Score Home Score Arena Actions
Regular Season
Monday, February 23
8:15 PM Money Shots 3 Ice Caps 6 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Pirates 3 Road Warriors 9 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM EMO 3 The Red Army 3 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Pyramid Audio Blues 5 Fighting Saints 3 Oak Bluff Rec Ctr (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Winnipeg Devils 5 Young Guns II 5 River Heights (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Bulls Hockey 3 Shockers 0 Wpg. Winter Club (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Lagers Hockey 7 402 Bears 0 Civic Centre (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Renegades 5 Cougar Bait 5 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Ness Stars 5 Hang Em High 7 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
Tuesday, February 24
8:30 PM Woody's 6 Barley Kings 2 Bertrand (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Winnipeg Rifles 2 Olympians 4 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Bears 0 Native Canadians 1 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Silver Bullets 1 Kern Hill Wings 0 East St. Paul (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM South End Storm 4 North End Knives 10 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
Wednesday, February 25
6:40 PM Team 420 4 Winnipeg Devils 1 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
8:15 PM Hang Em High 5 Soul Stalkers 3 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM EMO 3 Java 3 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Bulls Hockey 2 Rangers 3 Old Ex (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Transcona Grinders 11 Soggy Bottom Boys 2 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Lucky Punch 4 Steelers 2 East St. Paul (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Chicken Hawks 9 Dandy Lions 2 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Berrydale Certigard 2 Woodies 8 Silverstone (View Score)
(Game Sheet)
Thursday, February 26
8:00 PM Spiders 4 Milner Ridge Sporadicators 3 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
8:15 PM Nor-Villa Hooligans 4 Falcons 4 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Cougar Bait 2 Bullets 7 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Wizards 2 Fighting Saints 2 Sam Southern (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Warren's Corner 3 Dirty South 9 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Renegades 3 Sh*t Hawks 13 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Java 2 E K Leafs 7 Gateway Red (View Score)
(Game Sheet)
Friday, February 27
6:00 PM 402 Bears 3 Winnipeg Devils 4 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
6:45 PM Warren's Corner 5 Bears 3 Bertrand (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:15 PM Sorrentos 4 Ambassadors 2 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Native Canadians 1 Icedawgs 8 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:00 PM Transcona Grinders 3 Transcona Rookies 4 East End # 1 (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Dirty Bird 4 Chicken Hawks 3 Bertrand (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:30 PM Manthers 4 Berrydale Certigard 5 West Kildonan (View Score)
(Game Sheet)
Playoffs
Saturday, February 28
12:30 PM Hawks 3 Lagers Hockey 5 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
Regular Season
2:30 PM Carvemeisters 5 Hang Em High 3 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
Playoffs
3:45 PM Donkey Punch 3 Fighting Saints 2 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
Regular Season
5:00 PM Woodies 1 Bulldogs 2 Pioneer (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
5:30 PM Warren's Corner 4 North End Hockey Club 2 Old Ex (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
7:30 PM Olympians 2 Ness Stars 2 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
8:45 PM Fort Rouge H. C. 4 Jokers HC 2 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM The Red Army 6 Falcons 6 St. Vital (View Score)
(Game Sheet)
Playoffs
9:45 PM Barley Kings 4 Ambassadors 5 Notre Dame (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Pirates 1 Manthers 6 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
Sunday, March 1
6:00 PM The Red Army 4 EMO 2 Oakbank Arena (View Score)
(Game Sheet)
Regular Season
6:15 PM West Side Warriors 6 Transcona Grinders 0 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
Playoffs
6:15 PM Bullets 5 Stray Cats 4 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
6:15 PM Winnipeg Rifles 4 Ness Stars 3 Sargent Park (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
8:45 PM Young Guns II 1 Team 420 7 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
9:15 PM Silver Bullets 1 Pyramid Audio Blues 2 Bertrand (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
9:45 PM Winnipeg Devils 6 402 Bears 2 Allard Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM N.K. Army 1 South End Storm 2 Dutton Arena (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Berrydale Certigard 4 North End Knives 5 Sam Southern (City Arena) (View Score)
(Game Sheet)
10:00 PM Road Warriors 1 Bulldogs 4 Southdale East (View Score)
(Game Sheet)
10:15 PM Manthers 4 Pirates 3 Silverstone (View Score)
(Game Sheet)